Organik Hakkari Karakovan Süzme Çam Balı (850 gr)

Ürün Kodu: 1087

Marka: Tereci

148.50 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
En geç 22 Ekim, 2021 Cuma günü kargoda.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

Tüketim Önerisi

Oda sıcaklığında tüketilmesi tavsiye edilir. Sade haliyle kahvaltıda ya da günün her anında afiyetle tüketebilirsiniz.

Nasıl Muhafaza Edilir?

Balın kristalleşmesi oldukça olağan bir durumdur. Tüketiciler tarafından bu durum ne yazık ki korkulan bir durumdur. Fakat kristalleşme balın doğasında vardır ve bu oluşum kesinlikle balın bozulduğunu ya da kalitesizliğini ifade etmez. 

Balınızın hemen bozulmamasını ve uzun süre taze kalmasını istiyorsanız oda sıcaklığında ve çok fazla güneş görmeyen bir yerde muhafaza etmeniz yerinde olacaktır. 

Karakovan balının oluşum sürecinde, tıpkı bal gibi bal peteği de doğal bir şekilde arılar tarafından üretilir. Hazır bir petek yerleştirilmez. Bununla birlikte Karakovan balını özel kılan, arıların bal için çiçek özü topladığı çevredir. Oto yollardan ve zirai ilaçlamanın yapıldığı tarım alanlarından uzak alanlar tercih edilir ve arı kovanlarının yerleştirildiği bu tür ortamlar gerçekten şifalı balların üretilmesi anlamını taşır. Herhangi bir ilaca ya da otoyolların kirli havasına maruz kalmamış bitkilerin özleri taşıyıcı arılar tarafından yoğun bir çalışma ile toplanarak kovana taşınır. Kovanda ise görevi işçi arılar devralır. Gelen bitki özlerini işler öncelikle bal peteğini yaparlar. Sonrasında ise peteği bal ile doldurmaya başlarlar. Şifası ve lezzeti ile bir efsane haline gelen Karakovan balı işte bu şekilde üretilerek ortaya çıkan bir organik bal türüdür. Diğer taraftan Karakovan balının lezzeti de ayrıca göz önünde bulundurulmalı…

 

Online Kredi Kartı: Kredi kartınızla online olarak ödeme yapabilirsiniz.

Online Sodexo: Sipariş sırasında Sodexo kartınızla, online olarak ödeme yapabilirsiniz.

Pazartesi'den Perşembe gününe kadar saat 15.00'e kadar vereceğiniz siparişler aynı gün kargoya verilir. 

Perşembe günü saat 15.00'den sonra vereceğiniz siparişler Pazartesi günü kargoya teslim edilir. (Yiyecek içecek maddelerinin hafta sonu kargoda kalıp bozulmasını engellleme amaçlıdır.)

200 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. Bu tutarın altındaki alışverişlerde ise 10 TL taşıma bedeli alınır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır