Organik Hakkari Karakovan Süzme Çiçek Balı (850 gr)

Ürün Kodu: 329

Marka: Tereci

148.50 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
En geç 18 Ocak, 2022 Salı günü kargoda.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

Karakovan çiçek balımız temel petek olmaksızın arıların kendi yaptığı salgı peteği ile ürettiği bal mumudur. Rengarenk çiçek örtüsünden topladığı nektarlardan elde edilen karakovan çiçek balının lezzeti ve yüksek besin içeriği ile ağızda eriyerek kaybolan peteğin buluştuğu karakovançiçek balı sizi çocukluk yıllarınıza geri götürecek.

Karakovan balının oluşum sürecinde, tıpkı bal gibi bal peteği de doğal bir şekilde arılar tarafından üretilir. Hazır bir petek yerleştirilmez. Bununla birlikte Karakovan balını özel kılan, arıların bal için çiçek özü topladığı çevredir. Oto yollardan ve zirai ilaçlamanın yapıldığı tarım alanlarından uzak alanlar tercih edilir ve arı kovanlarının yerleştirildiği bu tür ortamlar gerçekten şifalı balların üretilmesi anlamını taşır. Herhangi bir ilaca ya da otoyolların kirli havasına maruz kalmamış bitkilerin özleri taşıyıcı arılar tarafından yoğun bir çalışma ile toplanarak kovana taşınır. Kovanda ise görevi işçi arılar devralır. Gelen bitki özlerini işler öncelikle bal peteğini yaparlar. Sonrasında ise peteği bal ile doldurmaya başlarlar. Şifası ve lezzeti ile bir efsane haline gelen Karakovan balı işte bu şekilde üretilerek ortaya çıkan bir organik bal türüdür. Diğer taraftan Karakovan balının lezzetide ayrıca göz önünde bulundurulmalı…

Online Kredi Kartı: Kredi kartınızla online olarak ödeme yapabilirsiniz.

Online Sodexo: Sipariş sırasında Sodexo kartınızla, online olarak ödeme yapabilirsiniz.

Pazartesi'den Perşembe gününe kadar saat 15.00'e kadar vereceğiniz siparişler aynı gün kargoya verilir. 

Perşembe günü saat 15.00'den sonra vereceğiniz siparişler Pazartesi günü kargoya teslim edilir. (Yiyecek içecek maddelerinin hafta sonu kargoda kalıp bozulmasını engellleme amaçlıdır.)

200 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. Bu tutarın altındaki alışverişlerde ise 10 TL taşıma bedeli alınır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır